24 Nisan 2011 Pazar

Alya Deniz'in Minnie Mouse Pastası

Alya'nın Minnie Mouse Pastası

Paşam koca delikanlı oldu bildiğiniz gibi.. Haliyle bebek yatağına sığmaz oldu. Bizde dedik paşaya yakışır bir delikanlı yatağı alalım şuna. Gayet kocaman bir delikanlı yatağı aldık artık burdan damatlığına uğurlarız heralde :p Hehehe.. Haliyle yatakla birlikte nevresimdi yatak örtüsüde hepside değişti.. Şimdi diyeceksiniz yahu bu konuyu pastaya nasıl bağlayacaksın diye.. Hemen geliyorum..

Alya'nın Minnie Mouse Pastası

İşte bu bahaneyle paşama yatak örtüsü bakarken aynı mağazada sevgili Açelya Akkoyun'a rastladım. Ekranlarda gördüğümde de çok sevdiğim birini canlı görünce, ve en önemlisi canlı halininde aynı sıcaklıkta olduğunu farkedince, insanın bir hoşuna gidiyor. Yahu dedim ne kadar tatlı kadınmış hakikatende..
Paşaya yatak örtüsünü alıp mağazadan çıktım. Akşam eve geldim sakin sakin oturuyorum. Telefon çaldı.

- Merhaba ben Açelya Akkoyun, tanırmısınız bilmem tiyatrocuyum..
- Ne?? Nasıl?? Daha ben sizi bugün mağazada gördüm.. Hay Allah :)
- Haha :) Ya ben sizin pastalarınızı çok beğendim! Hayır çok beğenmek yeterli değil bayıldım :)

ve bu şekilde o kadar güzel cümlelerle beni yücelttiki.. Ben hala sabah mağazada gördüğüm kadınla konuştuğumun şokunu atlatamamışım birde bu tatlı kadın bana övgü dolu sözler söylüyordu..

Alya'nın Minnie Mouse Pastası Alya'nın Minnie Mouse Pastası

Epey uzun bir süre telefonda konuştuk. Açelya'nın stüdyosunun da benim atölyeye olan yakınlığı bu tanışmanın kesinlikle ilahi bir plan çerçevesinde olduğunun ispatı oldu.. Ve en uygun vakitte koştum stüdyoya.. Telefondan sonra yüzyüze de sanırım iki saatten fazla konuştuk.. İki insanın elektriği bu kadar mı tutar..
Açelya'da tam bir Minnie Mouse tutkunu :) Öyleki düğün pastası bile Minnie Mouse konseptindeymiş.. :)) O nedenle dünya tatlısı kızı Alya için başka bir tema düşünmeden Minnie Mouse üzerinde çalışalım dedik. Alya annesinin Minnie Mouse sevdasının yanında Winnie ve Calliou hastasıda olunca ortaya baş kahramanın Minnie Mouse olduğu bu puantiyeli pasta çıktı..

Alya'nın Minnie Mouse Pastası

Bu sabah pastayı stüdyoya teslim ettiğimde yeniden çok yakın dost gibi kucakladı beni Açelya. Dilerim yüzündeki gülümseme, yanaklarında gamzelerin sevimliliği, ama hepsinden önemlisi gözlerindeki samimiyet hiç bitmez... Kendisi gibi dünya güzeli olan Alya Deniz'le ve sevgili eşiyle çook çoook mutlu olursun.. Alya'cım seninde nice yaşların nice güzelliklerin olsun..

5 yorum:

 1. YASEMİNCİĞİM BAYILIYORUM SENİN BU MINIE MOUSE KAFALI PASTALARINA.... ÇİZİMLER HARİKA...

  YanıtlaSil
 2. çok teşekkürler nesrincim :) ben senin tüm pastalarına bayılıyorum ;)

  YanıtlaSil
 3. Ay cok guldum yaaa, tevafukun da bu kadari. Yahu pastalar guzel hos da hikayeleri daha bi hos. Bi de yanlis teslimat vardi, gulmekten karnima agrilar girmisti. Cok hos valla ne diyim, ellerine saglik.

  YanıtlaSil
 4. :) teşekkürler.. valla öyle hem pasta yapıyor hem de pişmiş tavukla yarışıyorum.. öyle bir haldeyim işte :))

  YanıtlaSil
 5. mükemmel...tek kelimeyle sanat eseri...çok güzel....

  YanıtlaSil

Yorumlarınızda isim belirtirseniz memnun olurum, böylece size vereceğim cevaplarda hitabım "Sevgili İsimsiz" şeklinde olmaz. Yorumlarınız ve ilginiz için teşekkürler!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...